«Золотий Лелека 2016»

Ось уже другий рік поспіль Благодійний фонд Октая Алієва підтримує проведення Міжнародного дитячого фестивалю «Золотий лелека» в м. Миколаїв.

У цьому році на фестивалі експерт Фонду – Помиткін Едуард Олександрович – доктор психологічних наук, професор, котрий провів тренінг для педагогів у рамках Міжнародної літньої школи педагогічної майстерності. Тренінг по РОЗВИТКУ емоційної врівноваженості був присвячений суто практичним навичкам вчителів, створенню нового образу вчителя. Зокрема, учасники тренінгу відзначили його ефективність і спробували отримані навички в своїй професійній діяльності з вихованцями. Помиткіна Любов Віталіївна прочитала лекції для педагогів.

Всі педагоги отримали Сертифікати учасників Міжнародної літньої школи педагогічної майстерності та найголовніше – подарункові книги від Благодійного фонду Октая Алієва «Останнє життя». Ця книга стала «дорожньою картою» Благодійного фонду, оскільки основна мета Фонду – розробка і впровадження освітніх програм як для середньої школи, так і для вищих навчальних закладів. Стратегія Фонду – це внесок у розвиток освіти в сучасному суспільстві.

Експерт Фонду, Помиткін Едуард Олександрович презентував педагогам, гостям і учасникам фестивалю суперсучасні навчальні посібники для загальноосвітніх шкіл для 1 класу за трьома основними напрямками: знання про Людину, знання про навколишній Світ, формування образу щасливої, міцної Сім’ї, які розробляються Благодійним фондом протягом останнього року. Основна діяльність Фонду спрямована на розробку і впровадження інноваційних освітніх програм для середніх шкіл, що дозволить нашим дітям розвинути не тільки розумові здібності, а й краще пізнати себе і світ навколо нас, розвинути внутрішній потенціал і виявити творчу спрямованість особистості для кожної дитини окремо.

Навчальні посібники, презентовані на фестивалі, – це абсолютно новий формат підручників для загальноосвітніх шкіл. Дизайн посібників відточений до дрібниць: де знаходиться рядок шрифту, на якому папері надруковано підручник, якого він формату, які ілюстрації підібрані, як промальовані і т.д. І все це зроблено для того, щоб сказати за допомогою підручника дітям «Подивися, мій маленький друг, який великий світ лежить перед тобою». Посібники структуровані так, щоб їх можна було читати й перечитувати, у них можна й навіть потрібно малювати. На початку в дітей немає звички взаємодії з підручником, і вони її напрацьовують. Це теж одне з завдань дизайну посібників – навчити людину поводитися з ним. Саме людину, а не дитину. Адже вона росте, росте, росте і ось вона вже людина, вже наш з Вами знайомий, а підручник все в руках тримати не вміє, сторінки загинає. Саме тому навчальні посібники для дітей (і чим молодша дитина, тим більше це виражено) є набагато більш предметними, ніж для дорослих. Вони більш відчутні, більш значима їх фактура, вага, засоби, які в них є, папір, на якому вони надруковані.

C0299.MP4.07_47_48_05.Still001

При створенні навчальних посібників головна мета була придумати нестандартні цікаві рішення викладу матеріалу, які абсолютно з іншого боку охоплять навчальний процес і запропонують новий формат використання інформації.

Всією своєю діяльністю Фонд активно сприяє поліпшенню соціально-економічного становища в суспільстві за допомогою підвищення ефективності системи освіти. І, безсумнівно, скоро ми з Вами отримаємо покоління абсолютно нових людей, які вміють керувати не тільки своїми емоціями, вчинками, діями, а й своїм життям.

Головна мета таких заходів, як Міжнародний дитячий фестиваль «Золотий лелека», – поліпшення соціально-економічного становища в українському суспільстві, залучення дітей до світу мистецтва, до вивчення національної культури і традицій свого народу, надання дітям можливості реалізувати власні творчі здібності. І Благодійний фонд Октая Алієва намагається створити всі умови для формування нового, більш високоморального й духовного покоління.