Затверджено нові «розвантажені» навчальні програми для початкової школи (1-4 клас)

slider6З 1 вересня 2016 року учні початкової школи будуть навчатися за новими програмами, які були затверджені колегією Міністерства освіти і науки України. Були прийняті 13 оновлених і “розвантажених” навчальних програм для школярів 1-4 класів.
З програм була видалена «зайва» інформація, були усунені дублювання, відібрані найбільш важливі теми, а також впровадження компетентнісного підходу. Були залишені якісні показники, а саме, що повинна вміти дитина, але, в свою чергу, в програмах був змінений шлях до досягнення цих показників. Головним було підняти якість освіти, а не опустити її.

Зміни, безсумнівно, торкнулися всіх оновлених програм.

Для логічності процесу навчання, оскільки кожен клас має свої особливості, щодо витраченого часу на кожну тему, вчителі тепер мають право самостійно визначати кількість годин по кожній темі.

Так само всі програми були приведені у відповідність із віком дітей, деякі програми були перенесені в більш старші класи.

Вчителі й автори підручників повинні користуватися уніфікованою термінологією програм.

Основна ідея змін – дати дитині розкритися, розвинути її індивідуальність і саме розвивати, а не формувати. Тому вчителям була надана свобода в діях, у формуванні підходу до навчання.
Подготовка-ребенка-к-школе2

Основні зміни були внесені в програми з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх і спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я і з предметів «Мистецтво» та «Я у світі».
Через деякий час будуть підготовлені нові вимоги до оцінки знань учнів і нові методичні рекомендації. Зміни торкнуться виконань завдань олівцем для молодших класів, вчителі не повинні будуть писати червоною ручкою, а також будуть враховуватися вікові особливості дітей при їх оцінюванні.

У серпні будуть проведені конференції для вчителів по областям, на яких представлять і обговорять оновлені програми для початкової школи. Так само незабаром на онлайн платформі ЕдЕра з’являться додаткові матеріали для вчителів, відеоуроки з поясненням і методиками викладання.
Головне завдання проекту – це полегшити навчання дітям у молодших класах. В добру путь!