Як зацікавити дитину до навчання?

 

Як навчити маленького школяра вчитися? Повірте, все не так і складно.

Всі ми знаємо, що емоційний стан впливає на сприйняття нового матеріалу та закріплення знань. Якщо дитині цікаво, подобається те, чим вона займається, тоді вчитися їй набагато легше. Якщо ж вона сідає читати або робити домашнє завдання через силу, примушуючи себе, навряд чи якась інформація залишиться в неї в голові. Без цікавості та позитивних емоцій у людській пам’яті нічого не затримується.

 

kids1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо у вашої дитини є бажання й прагнення бути кращою за інших або хоча б не гіршою, якщо вона не боїться перепитувати й просить пояснити ще раз незрозумілий для неї матеріал, то вчитися їй буде легко й цікаво.

Ви, напевно, погодитеся з тим, що кожна людина одну й ту ж інформацію сприймає по-різному. Сприйняття й реакція залежать від того, яким чином проведений інформаційний аналіз. Зверніть особливу увагу на цей процес. Йдеться про те, що в першу чергу саме від реакції дитини залежить, в якому вигляді буде засвоєна та чи інша інформація, яку вона отримає.

avgustovskie-detki-uchatsya-huzhe-ostalnyih

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коли дитина в поганому настрої, небажано садити її за навчання. Якщо виник конфлікт із товаришем, якась неприємність у школі, обов’язково потрібно поговорити з дитиною, з’ясувати причини, дати можливість їй виговоритися. Інакше вона просто не зможе сконцентруватися на заняттях.

Необхідно пояснити дитині, що навчання в школі полягає не тільки в отриманні відмінних оцінок, а й у можливості виправити власні помилки, і найголовніше – в отриманні знань, які стануть у нагоді дитині в житті. Дітям потрібно дати зрозуміти, що оцінки для батьків – не головне. Це допоможе їм орієнтуватися не на зовнішнє оцінювання знань, а на внутрішню мотивацію отримання цих знань.

Якщо у маленького школяра вже є негативний досвід у навчанні – отримав погану оцінку чи не похвалили, наробив багато помилок, потрібно дати йому можливість виправитися й отримати хороший результат.

Успішні в навчанні ті діти, які вірять у свої можливості та дуже наполегливі. Чим більше в дитини впевненості в своїх силах, тим частіше вона занурюється в рішення незнайомих для неї завдань і життєвих ситуацій. Такі діти не бояться невдач.

vo-skolko-otdat-rebenka-v-shkolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо дитині пощастило розкрити свій талант в юному віці, який у неї був закладений з народження, якщо вона розвивається й живе в відповідності зі своїм призначенням, то вона має всі шанси жити щасливо. А щастя таких діток полягає в тому, що вони отримують величезне задоволення від того, чим вони займаються.

Особиста мотивація дитини виходить із можливостей діяти самостійно й приймати рішення без втручання дорослих. Якщо дитина каже, що вона впорається сама, не потрібно їй заважати. Якщо дитина бере на себе відповідальність, вона повинна йти до кінця. Не треба боятися, що її спіткає невдача або вона отримає погану оцінку. Не варто вимагати від дитини занадто багато. Ставте для неї посильні завдання.

yyf6q1fecmm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як показує статистика – 80% загальних знань про світ діти отримують поза школою. Тому психологи рекомендують батькам більше спілкуватися зі своїми дітьми, водити їх на спектаклі, екскурсії, виставки, читати з ними книги, дивитися пізнавальні фільми.

І не забувайте хвалити Вашу дитину, особливо якщо у неї вийшло те, що не виходило раніше. Хваліть дитину за кожен успіх, навіть за незначний. А розбираючись із невдачами, що спіткали дитину в школі, визначайте відразу ж, як можна їх уникнути в подальшому.

І завжди пам’ятайте, дитині в будь-якій ситуації необхідна Ваша підтримка.

deti