Видатний український вчений В’ячеслав Кудін пішов з життя на 94-му році життя

На 94-му році життя внаслідок тяжкої хвороби пішов з життя видатний український вчений, доктор філософських наук, професор В’ячеслав Олександрович Кудін.

Команда Фонду висловлює глибокі співчуття рідним, друзям, колегам В’ячеслава Олександровича та поділяє скорботу. Видатний вчений був експертом Благодійного Фонду Октая Алієва. Пам’ятаємо про віру професора в нашу діяльність і надалі йтимемо до цілей, оберігаючи та втілюючи в життя наші спільні ідеали.

От які важливі для розвитку людства та дорогі нашому серцю cлова він казав. Згадаймо їх:

…питання вищої освіти сьогодні хвилює весь світ. Чому запитаєте? Тому що люди не певні, а що робити далі і чого слід чекати суспільству? Адже, наприклад, 380 мільйонів чоловік, що живуть в США, споживають більше чверті матеріальних ресурсів світу. Варто тільки задуматися, скільки щодня світ споживає кисню? А води? Сьогодні людство витрачає мільярди на зброю, а культурні цінності піддаються руйнуванню. У чому ж причина? Відповідь одна: всі на світі люди, але не всі люди люди. Людина стає людиною тоді, коли засвоює культурні цінності..Необхідно створення нової якості освіти, яка прищеплювала б гуманітарні цінності. Благодійний Фонд Октая Алієва — унікальне явище в сучасному житті. Октаєм Керимовичем і командою втілюється благородне завдання розвитку нової сторінки в системі освіти та виховання людей. Зі струмочка починаються бурхливі річки, які потім впадають в океан. Певен, що програма Фонду є початком цілющого джерела, яке покаже новий океан знань для людства“, – казав професор ще на початку розробки програми Фонду “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ”.

В’ячеслав Олександрович Кудін був засновником першої в Україні кафедри етики та естетики в Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка.Автор першого в Україні підручника з естетики професор Кудін також є автором понад 500 наукових праць, підручників, монографій, статей, присвячених темам кіномистецтва, української та світової культури, педагогічної майстерності та ін.

Міжнародний біографічний інститут (США) назвав професора одним з 500 видатних вчених ХХ століття, які внесли значний вклад у розвиток людського суспільства, він є почесним професором багатьох знаних університетів світу.

Бувши учасником Другої світової війни В’ячеслав Кудін боровся за свободу і незалежність нашої Батьківщини, нагороджений багатьма орденами й медалями.

Професор – лауреат чисельних премій, серед яких – премія Спілки кінематографістів України за значний вклад в розвиток українського кіномистецтва та премія Телетріумф у номінації «За особистий внесок у розвиток українського телебачення».

Попри тяжку хворобу, до останніх хвилин свого життя В’ячеслав Олександрович Кудін працював над новими творами, виступав з лекціями, допомагав молодим вченим, будував плани на майбутнє…

Прощання з видатним українським вченим відбудеться 17 грудня, в понеділок, о 13.00 в церкві на Байковому кладовищі.