У Великобританії ЗМІ гостро поставили питання про кількість багатодітних родин

Софі Елліс-Бекстор народила п’ятого сина і ЗМІ захвилювалися про “перенаселення” Великобританії в майбутньому нащадками “зірок” і малу кількість звичайних багатодітних родин.

Народження п’ятої дитини співачки Софі Елліс-Бекстор привернуло увагу ЗМІ до наявності більшої кількості дітей у родинах, де батьки – відомі особистості.

Як пише популярна у Великобританії газета “The Guardian”,  з огляду на помічену тенденцію світ незабаром може бути населений виключно нащадками знаменитостей. За даними видання, зазвичай англійським родинам складно зважитися мати багато дітей зокрема через фінансові складнощі.

Загальний рівень народжуваності в країні значно нижчий, ніж 5 дітей – 2,4 дитини. У 2016 ж році у жінок, яким виповнилося 45 років, показник народжуваності становив 1,9 дитини”, – зазначено в матеріалі.

Журналісти “The Guardian” гостро ставлять питання, пишучи: “З такою швидкістю ми скоро будемо островом, населеним виключно нащадками знаменитостей! Декілька днів країна вже відчуває себе таким островом”.

Посилаючись також на матеріали “Daily Mail”, ЗМІ називає певні багатодітні родини знаменитостей «клубом п’яти дітей», явно звертаючи увагу на те, що основна частина населення не може дозволити собі таку “розкіш”, як “членство в цьому клубі”.

Пол Маккартні був членом ще до того, як клуб отримав назву. Джеймі та Джолз Олівер пробудуть членами лише кілька місяців, оскільки чекають на шосту дитину. Проте, Гордон і Тана Рамзі скоро набудуть членства –  готуються до народження п’ятої. А як щодо Анджеліни Джолі? Або мама всіх тих Кардашян? За наявності шістьох дітей вони обидві дискваліфіковані з клубу”, – саркастично пише видання.

І тут же ставить наскрізні питання:” Зараз є соціально прийнятним мати п’ять дітей? Звісно, це дуже особистий вибір – більшість батьків просто зупиняються, коли усвідомлюють, що дітей дуже багато. Але чи це не залежить від навколишнього середовища або економіки, чи щось таке? І також – чи не погано, що дітей не так багато, як могло би бути? Чи справді п’ять дітей є символом статусу середнього класу? Скільки коштує мати п’ять дітей?”

У відповідь журналісти самі наводять цифри – “близько 150 000 фунтів стерлінгів на дитину, хоча, вочевидь, якщо економити”.

Сподіваємося, видання не мало на меті образити родини популярних осіб, а, використавши художньо-публіцистичний жанр журналістики, привернуло увагу суспільства та влади до необхідності розвивати економіку, приділяти увагу підтримці родинних цінностей та Інституту сімї на державному рівні.