Сьогодні – День безпечного Інтернету! Впевнені? Діти – не під загрозою непотрібного впливу світової Мережі?

Свіжі дослідження доводять – батьки вдвічі більше стурбовані залежністю дітей від соцмереж та віртуальних ігор, ніж потенційною загрозою наркотиків!  Навіть перша державна клініка по «лікуванню від інету» відкриється в цьому році у Великобританії!

Проблема набирає все більших обертів. Опитування YouGov в жовтні 2018 року показало: батьки вдвічі більше стурбовані залежністю дітей від соціальних мереж та віртуальних ігор, ніж потенційною загрозою наркоречовин. ЄС оголосив, що фінансуватиме Європейську мережу з проблематики інтернет-досліджень, щоб вивчати наслідки для суспільної охорони здоров’я.

Як-то кажуть, у всього є дві сторони.  На жаль, ми й самі, а що вже казати про дітей з підчас ще недостатньо міцною психікою, не вміємо використовувати «Інтернет – сокиру” для корисного. Образно кажучи, для «рубки дрів для вогнища» – навчання чи роботи у більш зрілому віці. Діти стають залежними від «екрану навпроти» заради виснажливих розваг, втрачають сон, зір, здоров’я загалом.

Ви знаєте, що перша клініка для лікування ігрової- та інтернет-залежності розпочала працювати в Китаї у 2005 році? Наразі у Піднебесній таких закладів – не менше 20-ти. Вже у 2006 році організація Smith & Jones Addiction, яка спеціалізується на лікуванні алкоголізму та наркоманії, відкрила першу в Європі клініку для лікування ігрової та інтернет-залежності.

Ще 3 роки – і у США з’явилася перша в країні подібна установа. Щоправда, маленька – на 6 залежних. Цікаво, що розмістили реабілітаційний центр Heavensfield Retreat Center у двадцяти хвилинах їзді від штаб-квартири корпорації Microsoft у Редмонді.

У клініці клієнту пропонують 45 діб реабілітації за більш як 15 тисяч доларів. Приймають – із залежністю від онлайн-ігор, соцмереж та навіть sms.

Дійсно, колись нестримною пристрастю до чогось вважалося захворювання, пов’язане з потягом до таких речовин, як алкоголь і опій. Але тепер сфера залежностей різко набула варіацій: від цукру до покупок в соціальних мережах. Цікаво, що спеціалісти з неврології в даний час визнають: з усіма нестримними бажаннями пов‘язаний один й той самий хімічний компонент мозку – дофамін. Більш того, пише відома газета Guardian, «наш світ 21-го століття настільки сильно замучений натяками та стимулами – від прихованого маркетингу до нездорової їжі, не кажучи вже про болісні приманки онлайн-життя, що, схоже, підштовхує людські системи дофаміну до «гіперчутливості».

Як стверджують спеціалісти, багато зі станів залежності розглядаються як поведінкові, а не фізичні, пов’язані з речовиною залежності, але наслідки можуть бути настільки ж серйозними.

«Діапазон того, до чого люди залежні, збільшився! Для покоління моїх батьків єдиними варіантами були тютюн і алкоголь. Тепер є більше ліків, в тому числі синтетичних, поряд з комерціалізацією та способами – особливо онлайн – заохочення тривалого використання різних речей», – стверджує Майкл Лінскі, професор наркології в Королівському коледжі Лондона.

Всесвітня організація охорони здоров’я минулого року включила ігрові розлади у свої офіційні керівництва по діагностиці залежностей – Міжнародного переліку психічних розладів.  Представники ВООЗ заявили, що 10 років вивчали проблему, перш ніж зробити висновки і з  певністю можуть стверджувати про від 0,2 до 20% геймерів, які мають певні психічні проблеми. Керуючись їх порадами, родичам та друзям безперечно слід хвилюватися, якщо людина упродовж року нехтує різними інтересами заради одного захоплення.

Азартні ігри – це найдавніша поведінкова залежність, яка була визнана з медичної точки зору з 2013 року. Показники самогубств, а також ймовірність наркоманії вище серед гравців.

Я бачу азартних студентів, які кидають університет, тому що не можуть зупинитися. Бачу людей, у яких схильність до покупок і вже такий великий борг, тому що не можуть перешкодити собі купити три сукні різних розмірів. Їх бізнес і сім’ї постраждають, якщо вже не постраждали», – говорить Генрієта Боуден-Джонс, психіатр-консультант в майбутній англійській держклініці NHS.

Іноді, каже лікар, “нав’язливі “метушаться між різними вадами – наприклад, молода людина, “рятуючись” від сімейних проблем, може перемикатися між іграми і порнозалежністю.

«Вчора я бачила пацієнта з ігровим розладом, який потім став витрачати гроші на предмети та одяг. Ви можете якимось чином змінити поведінку, але це хвороба, про яку ми ще недостатньо знаємо», – певна вона.

Багато з цих “гострих відчуттів” доступні дофамінозалежним при дотику до екрана. Азартні ігри та комп’ютерні  ігри – єдині, хто потрапив в список нових залежностей від ВООЗ. Про «підсісти на гаджет чи інтернет” – в організації поки що не говорять, хоча, можливо, це не за горами.

Пропонуємо посилання на анімації, які можна переглянути з дітьми та підлітками, щоб порозмислювати на тему Інтернету та гаджетів і звісно поговорити.

Як бачимо, зрушення парадигми в розумінні залежностей знаходиться в русі.

Як би не було, хіба потрібно чекати хоч хвилину, коли йдеться про найдорожче  – власну дитину? Також відомо, що чужих дітей не буває! Тож давайте всі разом подаруємо їм якомога найкраще майбутнє!

Діти мають рости бадьорими, здоровими, щасливими, всебічно розвиненими і звісно, в цьому здатна комплексно допомогти інноваційна навчальна програма “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ”, розроблена за участі 14 докторів наук, 3 наукових установ!

Завдяки знайомству зі своїм організмом, дитина пізнає, як працює тіло, що впливає на нього та звідки беруться хвороби! Усвідомлює, який спосіб життя треба підтримувати!

Школяр навчиться і взаємоповаги, і розумінню в родині. Сформує образ міцної сім’ї, до якого буде прагнути змалку! Тоді не побтріно буде шукати у віртуальному світі замінники справжнього щастя та успіху!

Дитина відкриє для себе системність та пов’язаність усіх процесів у світі! Навчиться структурного та стратегічного мислення, що допоможе надалі приймати правильні рішення в житті! Наприклад, не палити!

Інтегрований навчальний курс “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ” отримує велику кількість схвальних відгуків! Найповажніші освітяни, професіонали з інших галузей, батьки — зокрема відомі особистості, а також діти – РЕКОМЕНДУЮТЬ! За програмою займається вже щонайменше 4000 учнів!

Якщо бажаєте доєднатися до створення кращого майбутнього для дітей, країни та зробити благодійний внесок, який піде на друк ще одного посібника “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ” – переходьте за посиланням!

https://oaf.org.ua/pidtrimati

Також придбавайте посібники для власних дітей, поширюйте інформацію про інноваційну навчальну програму серед знайомих, в кого є діти! Зовсім скоро вони скажуть вам: “ДЯКУЮ! ”