Тривають обговорення спрощених шкільних програм

Міністерство освіти і науки України прийняло рішення продовжити термін розгляду проектів навчальних програм для учнів 5-9 класів. Раніше департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН спільно з Інститутом модернізації було доручено забезпечити доопрацювання навчальних програм до 1 квітня, однак обговорювати рекомендації та приймати пропозиції будуть до 6 травня.

Нагадаємо, що розвантажити навчальні програми для школярів вирішили після численних звернень як батьківської, так і педагогічної громадськості. Більшість школярів відчувають хронічну втому через перевантаження в процесі навчання. В освітньому відомстві теж вважають, що надмірне навантаження дітей не виправдане ні практично, ні науково, а програмні вимоги перевищують державні загальноосвітні стандарти, що може істотно знизити у дітей мотивацію до навчання, а у викладачів – до викладання.

На сьогоднішній день вже затверджено нові спрощені програми для учнів четвертих класів, і в найближчому майбутньому почнеться конкурс підручників для цієї категорії учнів. Крім цього, винесені на громадське обговорення проекти спрощених програм для початкових класів.

Після всіх прийнятих змін якість освіти не знизиться, стверджують в Міносвіти, оскільки зі шкільного навчання будуть вилучені лише «зайві складності» з загальноосвітніх предметів. Що саме планують прибрати зі шкільних програм, стане відомо після того, як будуть оприлюднені їх проекти. Громадськості дадуть можливість теж сказати своє слово, після чого програми допрацюють, з урахуванням усіх зауважень і думок.