Підручники «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» покажуть дітям цінність духовності – директор Інституту проблем виховання НАПН

Академік Іван Бех певен, що навчальний інтегрований курс Благодійного Фонду Октая Алієва не лише охоплює спектр необхідних знань та навичок для дітей, а й розкриє цінність духовності в житті.
“В чому інноваційна сутність проекту Фонду Октая Алієва? Наша освіта пропонує для вивчення «тілесно-душевну» парадигму. Йдеться про наявність в людини тіла, а також емоцій. Але ж існує інше розуміння. Окрім тілесності та душевності присутня духовність. Саме вона насправді знаходиться на вершині «піраміди» устрою особистості. Як згармонізувати ці 3 великі іпостасі в людині та навчити розумінню цього? Саме таку амбітну задачу поставили перед собою автори підручників «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» і впоралися”, – зазначив професор.
Доктор психологічних наук додав: текст навчальних посібників зробили пояснювальним, не просто описовим.
Запропоновані матеріали — відкрита система. Такий інтерес у дітей до них, бо активно залучені до процесу навчання — бачать проблематику, ставлять запитання, отримують відповіді, виконують практичні завдання. Світ школяра — великий та утаємничений. Душа дитині має плекатися. Важливо привернути увагу до її внутрішнього світу, не лише до зовнішнього. Необхідно, щоб могла усвідомлювати свої почуття змалку та говорити про них. Завдяки знанням з тріади «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» дитина зможе відчувати та розуміти все, що треба”, – підкреслив директор Інституту проблем виховання НАПН України.