Нелля Нічкало: «Проект Октая Алієва випереджує час за багатьма показниками»

Член Президії Національної Академії педагогічних наук України давно знайома з «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» і вважає, що програма інноваційна і за педагогічними підходами, і за розумінням людських відносин, і глобальних процесів .

«Знайома з проектом з початку його реалізації. На кожному етапі була свідком, як проект “зростав над собою”. Перша безумовна перевага «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» – правдива інноваційність, друга – креативність. Це, як мед, притягує педагогів, учнів. На основі міждисциплінарного підходу створили унікальний продукт. Він  – духовно-інтелектуально- педагогічний», – підкреслила професор.

Академік додала: на жаль, у  суспільстві та серед фахівців залишається  багато стереотипів і застарілих підходів.

«Дехто вважає: якщо колись так не було, чому тепер щось має змінитися? Навіть серед науково-педагогічної спільноти багато скептиків, які не сприймають інновації. Але традиційний підручник на основі старої радянської дидактики вже не діє. Навіть, якщо гарний зовні. Проект Октая Алієва — випереджувальний і це надзвичайно цінно в умовах побудови нової української школи. Саме такий підхід потрібен для реалізації концепції, затвердженої Кабінетом Міністрів до 2029 року. Інноваційні і креативні підходи є дуже перспективними», – резюмувала доктор педагогічних наук.