Міністр освіти залучила виші підтримати шкільну реформу

Ministr-obrazovaniya-prizvala-budushih-pedagogov-podderzhat-reformu-v-shkolnom-obrazovanii

Лілія Гриневич, міністр освіти України, виступила з промовою в рамках Форуму Асоціації ректорів педагогічних університетів, закликавши майбутніх педагогів уже зараз готуватися до викладання за програмою «Нової української школи».

«Без вас, шановні ректори педагогічних вузів, ми не зможемо здійснити цю реформу – я це абсолютно відповідально стверджую. Вже зараз студенти, які навчатимуться на педагогічних спеціальностях протягом наступних років, повинні розуміти, якою буде Нова українська школа. В своїх навчальних програмах вони повинні мати компетентні методики викладання, розвивати ключові навички, які їм будуть потрібні в майбутньому», – зазначила міністр.

На думку Лілії Михайлівни, вищі навчальні заклади, які готують нових педагогів, мають усі можливості, щоб уже сьогодні адаптувати навчальні програми до сучасних реалій і підготувати професіоналів, готових до викладання в Новій українській школі.

«Я дуже зацікавлена, щоб у межах тієї автономії, яку ви вже маєте – академічної автономії – ви орієнтували свої навчальні програми на підготовку вчителів до викладання в Новій українській школі», – додала Гриневич.

Так само міністр зазначила, що зміни в освіті педагогів не можуть чекати затвердження нової концепції і МОН готове на це реагувати.

«Ми розуміємо недоліки існуючої педагогічної освіти. Нам потрібно добре подумати, як зробити більш гнучким процес перепідготовки тих людей, які мають вищу освіту, щоб вони швидко могли отримувати педагогічну компоненту і йшли працювати в школу. Сьогодні є ціла плеяда людей, які готові ввійти в школи. Для нас важливо, щоб люди, які можуть і хочуть працювати в школах, – робили це. Наприклад, це можуть бути люди з базовою інженерною освітою, які хочуть викладати, і яким для цього потрібно додати тільки педагогічну компоненту», – зазначила в своїй промові Лілія Гриневич.

Крім того Міністр додала, що МОН готове мотивувати майбутніх вчителів через підвищення стипендій, і це вже закладено в проект бюджету на наступний рік.