Як познайомити дитину з книгою й привити їй любов до читання

 

Якщо Вам здається, що зараз дітей зовсім не цікавить читання, а книги замінили нові інтерактивні розваги, Ви глибоко помиляєтеся. Діти читають і слухають історії з великим інтересом, просто вони зараз вибирають зовсім не ті книги, які подобалися нам в дитинстві.

notitle

Зараз ера яскравих, барвистих книг із незвичайним і нестандартним дизайном. І малюків із дитинства цікавлять великі барвисті малюнки, вони навряд чи звернуть увагу на пошарпані книги навіть із дуже хорошим змістом.

Головне правильно підібрати книгу для дитини. Найкращий спосіб – відвести малюка в магазин із великим асортиментом дитячих видань і надати йому право вибору.

notitle

Але перше знайомство з книгою відбувається у дитини дуже рано. Коли ми розповідаємо дитині казки, читаємо віршики.

Далі у діток з’являються перші книжки на полицях. У них багато картинок і мінімум тексту, книги можуть бути музичні, ті, що розмовляють. Діти люблять натискати на кнопки, перегортати сторінки, куштувати книги «на зуб». Так відбувається перше тактильне знайомство зі світом книг.

Кожна книга повинна відповідати віку дитини. До року ми вибираємо невеликі книжки з щільними картонними сторінками. Підійдуть віршики, пісеньки, найпростіші казки. Головні герої – тварини і діти.

notitle

Дитина підростає, книга перед сном стає незамінним атрибутом її гармонійного розвитку. Це можуть бути короткі цікаві казки. Дитина відчуває яскраво, спонтанно. Вона відноситься до всього з властивим дітям оптимізмом. Вона довіряє автору й знає, що добро переможе зло.

Кожна зустріч із книгою повинна бути для малюка і для Вас святом. Підбирайте такі книжки, які дитина зможе прочитати сама від початку і до кінця за раз. Потім Ви можете урочисто зробити на книзі позначку «прочитано», і покласти на спеціальну поличку. Всі діти люблять грати, отримувати подарунки й похвалу. У дитячій кімнаті повинні бути полки для улюблених книг малюка.

notitle

Але дитину не можна примушувати читати! Зацікавити дитину читанням методом «з під палки» не вийде. Читайте улюблені книги дитини перед сном разом. Іноді просіть почитати Вам небагато. Читайте по ролям. Розігруйте сценки за участю улюблених персонажів. Постарайтеся зробити читання корисною звичкою. Читайте не багато, але регулярно. Зробіть з цього традицію, своєрідний ритуал.

Сучасним дітям потрібні сучасні герої, вони люблять пригоди. Діти з задоволенням читають книги про таких же малюків, про їх життя, переживання й перемоги. Вони вірять у добро, в дружбу, і не готові прощати зради. Молодший школяр – це маленька людина, яка отримує уявлення про навколишній світ із того, що прочитає, що скажуть близькі люди, що побачить навколо.

notitle

Головне запам’ятайте, щоб зацікавити дитину читанням, потрібно самому любити читати і правильно оцінювати прочитане.