Інноваційну програму “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ” презентовано в рамках міжнародного форуму

Сьогодні глядачі мали змогу в прямому ефірі з Палацу дітей та юнацтва побачити початок презентації національної освітньої програми, яку впроваджує Благодійний Фонд Октая Алієва. Подія відбулася в рамках міжнародного форуму “Інновації в сучасній освіті”. Далі галузеві експерти та представники мистецтва, бізнесу продовжили виступати та обговорювати проблематику виховання та освіти майбутніх поколінь в затишній атмосфері ресторану “Guramma.

Так, Октай Алієв підкреслив, що упродовж багатьох років вивчав розвиток інституту сім’ї в усьому світі. Сучасна вітчизняна статистика вражає — 70% розлучень в новоукладених шлюбах. Це у свою чергу призводить до падіння народжуваності та масштабного скорочення населення в Україні (10 млн чоловік з 1991 року).

Розказуючи про свої життєві принципи, які вже отримали втілення у вигляді розробленої програми та навчальних посібників, меценат не стримує бажання донести до аудиторії важливість “не на папері”, а насправді нести відповідальність за дітей. Відразу зрозуміло: він буде відстоювати власне бачення та позицію, бо на 100 відсотків переконаний – не можна дозволити державі єдиноосібно відповідати за майбутнє молодого покоління, важлива кожна людська доля. В Україні, за його словами, 16 тисяч шкіл, 4 млн учнів, до 13 млн батьків, враховуючи бабусь і дідусів. Це становить 40% населення України.

Я довго вивчав проблематику і був вражений, що з боку Міносвіти не має жодного посібника, програми, які б допомагали нашим дітям зрозуміти морально-ціннісні основи. Їх не готують до культури стосунків у традиційній родині —в шлюбі. Ця бездіяльність триває близько 40 років. І звісно, як наслідок, у 21- сторіччі Інститут сім’ї вичерпав себе як ресурс на 70%. Потрібно зрозуміти, що ключові “спеціальності” для всіх нас у житті — це дружина і чоловік, а також тато та мама. Ми не можемо дозволити собі, щоб хтось відповідав за наших дітей. Звертаюся до кожного з батьків, до працівників освіти – на вас покладено відповідальність за формування дітей як особистостей. Не варто розраховувати виключно на “чиновника з гори”. Сьогодні він є, а завтра — не працює. Тож, можливо, декому моя позиція здасться зухвалою, бо я – підприємець, письменник, а не чиновник. Але ж я не маю іншого вибору, як нести відповідальність за своїх дітей у власній родині і хочу закликати кожного українця робити так само”, – наголосив голова Фонду.

 

Саме ці постулати й лягли в основу концепції інтегрованого освітнього курсу.

Протягом 6 років ми розробляли інноваційну навчальну програму для учнів загальноосвітніх навчальних закладів «ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ”. Вчителі, отримавши сертифікати про методику викладання, далі працюють з учнями. Розроблено підручники, робочі зошити, відеоуроки, комп’ютерні програми. З вересня 2018 року програму впроваджують у столичні і регіональні школи України. Понад два роки її викладають у США”, – зазначив керівник проекту.

Засновник Фонду додав, що в Україні триває так звана “антидискримінаційна гендерна компанія”. Це , зокрема, призвело до появи в нових різних підручниках — аж “11 моделей родин.”

А що зробили, щоб зберегти традиційну сім’ю – між чоловіком і жінкою, статус якої закріплено в Конституції? Держава відпустила найважливіше питання формування в дитини розуміння сімейних відносин у “вільне плавання” – обурений бізнесмен.

Позицію та слова засновника Фонду підтримує кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри Національного педагогічного університету Ганна Турчинова. Як зазначила доцент, батьки, які сповідують сімейні цінності,мають об’єднуватися та відкрито відстоювати власну позицію. Вже завтра в Кабміні розглядатимуть Стратегію впровадження рівності прав у систему освіту України. Документ на думку Ганни Турчинової та багатьох професіоналів містить прямі ризики для виховання та освіти дітей і молоді, у разі прийняття.

Також на заході пролунала точку зору досвідченого психолога, засновника Центра Практичної Психології Тетяни Писаренко про необхідність ввести курс «ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ” у рамках повної середньої освіти. Спеціаліст Европейської Конфедерації Психоаналітичних Психотерапій наголосила про негайну необхідність підняття престижу Інституту родини.

Проаналізувала усі підручники, які підготовлено командою Благодійного Фонду. Інформація надається дуже структуровано. Саме такій підхід допоможе набагато швидше розібратися з власним покликанням, самоідентифікацією, бажанням брати шлюб та народжувати дітей”, – прокоментувала спеціаліст.

В свою чергу народний артист України, хореограф Григорій Чапкіс розповів, що підтримує Октая Алієва з того часу, як народився задум проекту.

Ми зустрічаємося для обговорення деталей та консультацій на постійній основі. Мені дуже імпонує, як і що робить Октай. Я підтримую його починання, подобається кінцевий результат. Ці, на перший погляд, “радісні кольорові книжечки”, вчать багатому чому базовому, у тому числі — вчать вчитися”, – каже він.

Що ж стосується головного модератора події Юлії Литвиненко, улюблениця телеглядачів поділилася секретами навіть зі шкільних років.

Сьогодні я брала коментарі й у своєї класної керівниці Людмили Василівни Хорькової. Ще 20 років тому з усього обсягу інформації саме вона навчила мене найкорисніших і найпрактичніших навичок для подальшої роботи. У будь-який час можна бути інноватором, не зважаючи на заборони чи стереотипи, директиви. Людмила Василівна на свій страх і ризик застосовувала мультикомунікаційні технології, вчила критичному мисленню, вмінню працювати в команді. Вона й зараз переконана, що дітей не можна змушувати бути слухняними. Це дорослі — батьки та вчителі — мають знайти до них підхід та перетворити їх мегаенергію у хист, креативність, продуктивність”, – сказала Юлія.

Також вона наголосила, що якщо проаналізуємо біографії політиків, дійдемо висновку: людина, яка не може вибудувати мікроклімат у власній родині, навряд чи зможе стати на чолі держави, привести її до успіху, гарантувати лад, економічне зростання, розвиток.

Маємо насичувати українську освіту такими підручниками як “ЛЮДИНА.РОДИНА.СВІТ”, що вчать і родинному щастю, і критичному мисленню. Наші страхи, комплекси, вміння бути щасливим — родом з дитинства. Я за те, щоб таких якісних навчальних посібників було якомога більше!” – висловила переконання журналістка.

До її точки зору приєднується генеральний директор освітнього проекту європейського рівня «Академія сучасної освіти А+» Тетяна Курмаз. За її словами, саме людських якостей буде не вистачати “суспільству майбутнього”, тому морально-етичний зміст програми Фонду — безумовна її перевага та цінність. До речі, вчителі цього навчального закладу розповідають, як сприймають курс діти. На екрані під час презентації показали ролик, де вочевидь захоплені дітлахи хочуть продовження навчання.

Ми будемо співпрацювати з Фондом з точки зору методичних рекомендацій та вже очікуємо такий самий успішний посібник про свідоме батьківство”, – проінформувала Т. Курмаз.

І видавниця журналу “Зефір” приєдналася до подяки команді Благодійного Фонду та безпосередньо його засновнику, які пролунали і від педагогів, і від піаніста Є. Хмари. Відомий на весь світ музикант відвідав презентацію з дружиною та сином і на знак підтримки проекту зіграв нову композицію на фортепіано, що викликало овації в аудиторії. До речі, оплески цього дня було чути багато разів.

Власне, усі охочі можуть підтрімати проект Фонду. До цього, приміром, закликала й Ірина Турбаєвська.

Вдячна, що мене запросили взяти участь в презентації. Бачила навчальні посібники на 3 мовах і зрозуміла, що пропонується сучасний підхід до освіти. Розумію, наскільки важливо, щоб дівчинка знала, як стати жінкою, дружиною, мамою, а хлопчик — татом, чоловіком. Потрібно, аби всі охочі доєдналися до просування проекту. Що для нас 1-12 гривень за аналогією з системою оцінювання, які ми можемо віддати на подальше спонсорування видання підручників у регіонах. Це дійcно справа, варта того, щоб прокидатися кожен день і відчувати себе і світ більш щасливими!”, – певна Ірина.