Ідеї Октая Алієва допоможуть вирішити кричущі соціальні проблеми – головний позаштатний спеціаліст МОЗ

Заслужений лікар пояснила, які нагальні “соціальні хвороби” зможе побороти впровадження програми «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ». 

Чудово, що не лише педагоги, а й психологи, медики мають стосунок до проекту «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ». Нагадаю “крилату фразу”: дитина – фігура дорослого. Ще до народження проходить етапи формування: фізичного, емоційного, психологічного. В так звані періоди “критичного розвитку” стає особливо чутливою до негативних впливів середовища та мікрооточення. Дитина обов’язково має зростати в нормальній гармонічній родині, де є не лише мама, а й батько. Спокій у сім’ї – джерело інформації для малечі. Тоді формується у “просторі безпеки”, не хворіє, демонструє успіхи в навчанні“, – підкреслила завідувач кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти.

Професор додала: дуже важливе поняття “безумовної любові”.

Дитина має знати – люблять не за талант, розум чи красу. Батьки повинні створити найкращі умови, сприймати малюка як безцінний подарунок за фактом народження. Саме в родині копіюються моделі поведінки, формується розуміння життя. Які емоції дитина відчує, ті й передасть світу“, – зауважила зі сцени на презентації освітньої програми заслужений лікар.

За словами Галини Бекетової, наразі існує величезна проблема — так звані “відцифровані”, холодні емоційно діти, які залишаються такими ж у дорослому віці.

Зациклені на собі, фактично нічого не відчувають. Їх діти копіюють цю ж поведінку. Кількість таких людей, на жаль, дуже швидко зростає в світі. Мають вкрай високий потенціал агресії, навіть, щодо рідних. Є й інший бік проблеми, коли молодь вдається до суїцидів. Ідея шановного Октая Керимовича та її втілення у вигляді інтегрованого навчального курсу «ЛЮДИНА. РОДИНА. СВІТ» безперечно правильна по суті і надасть можливість вирішити низку цих нагальних кричущих проблем”, – резюмувала головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з «Підліткової терапії».