Булінг у школах став «витонченішим» і нагадує жахливі постановчі кадри

Відеокадри булінгу серед учнів, які оприлюднили на сторінці Міносвіти, просто жахають. У свою чергу столична освітянська профспілка вимагає захистити вчителів від побиття і принижень.

“Розшифруймо” ці відеокадри. Хлопець підіймається та вдаряє ззаду по голові однокласника. Дівчина витягає з-під нападника стілець, чого хлопець звісно не бачить. Далі ще один учень ліниво відірвавши погляд від гаджета та зрозумівши, що коїться, рятує заводіяку від падіння і ногою підштовхує сусідній стілець. Тут «підлітає» наступний школяр  та знов вириває злощасний предмет меблів. Врешті решт  попередній хлопчина завершує ситуацію на відео, на цей раз підіймаючись та ставлячи на місце  «стілець – герой» «кінодрами».

Спочатку здається, що єдина дівчина-учасниця хотіла провчити організатора булінгу, але коли гляньмо на її реакцію наприкінці – стає очевидно: вона сміється, наче йдеться про забавку.

Та й чи вірний варіант – відповідати агресією на агресію?

Той же, хто вдарив однокласника, наче й не бачив, що позаду нього розігралася ціла «вистава».

Але це не театр, хоч підлітки в якомусь сенсі й грають ролі, коли їм бракує уваги. Якби не те, які наслідки таких реалій.. Після випадків різного роду цькування школярі стають інвалідами.

На жаль, булінг набирає обертів і в бік вчителів. Київська профспілка працівників освіти і науки оприлюднила відкриту заяву про необхідність захисту викладачів. Адресати вимог –  Верховна Рада, профільне відомство,  міністр внутрішніх справ, генеральний прокурор, місцеві органи влади.

Зокрема, столична профспілка очікує на внесення змін до законодавства,  щоб визнавати жорстокі дії батьків щодо дітей, а також педагогічних працівників – булінгом. Також закликає ввести в штатні розклади шкіл посади охоронців, пропонує посилити відповідальність за поширення неправдивої інформації про освітян. Від Міносвіти хочуть і відповідальної організації низки заходів, щоб упереджувати прояви булінгу.