Біографія Октая Алієва

Октай Алієв( повне ім’я Октай Ага Керимович Алiєв (20.10.1972 р.н.)) – кандидат педагогічних наук, підприємець, меценат, філософ, письменник, засновник Благодійного фонду. Є популярним бізнес-тренером та мотиваційним спікером. Велику увагу приділяє проблемам системи освіти та розвитку цінностей успішної особистості в загальноосвітній програмі. Персона Октая Алієва надихає багатьох своїм життєвим досвідом, історією людини, яка народилася в доволі бідній сім’ї та досягла великих фінансових висот, а головне – успіхів у моральному становленні своєї особистості.

Дитячі роки та юність

Октай Алієв народився 20-го жовтня 1972-го року у Красноводську (Туркменська РСР). Він став шостою дитиною в незаможній сім’ї. Коли народився Октай, його батькові виповнився 61 рік.

Батько майбутнього підприємця – Керим Аббасович Алієв працював завідувачем на молокозаводі. Мати – Мяхпуба Хабібовна Алієва (Фатулаєва) вела домашнє господарство та основний час присвячувала вихованню дітей.

Октай Алієв має 4-х сестер та брата, які й досі зберігають теплі родинні стосунки.

У своєму біографічному інтерв’ю «Моя історія» Октай Алієв розповідає, що його родина знаходилася в доволі важкому фінансовому становищі:

«Всі дітлахи каталися на велосипедах, а я казав батькам, що мені не подобається їздити на ньому. Просто на велосипед не вистачало грошей і я не хотів засмучувати батьків».

Фінансові обставини в сім’ї спонукали підлітка Октая до трудової діяльності. Вже у 18 років він привносив вагомий внесок до родинного бюджету. В інтерв’ю Октай Алієв пригадує, як батьки не хотіли брати його гроші й він був змушений піти на хитрощі:

«Тоді було модно ховати гроші у книжках, тому я підкладав гроші до книг. Але дуже скоро батько помітив, що занадто часто знаходить забуті схованки у бібліотеці».

Зрілість

Коли Октаю виповнилося 19 років, із життя пішов його батько. Це стало болючим ударом для хлопця. Його душевні рани допомогла заживити молода дівчина Нігяр, яка теж нещодавно стала сиротою. Доволі скоро пара вступила до шлюбу, створивши міцну родину. Плодом їх кохання стало троє дітей: Кямран, Айла та Шадія.

Освіта

  • 1999 р. – диплом Російської економічної академії ім. Г.В. Плеханова.

Кваліфікація: економіст.

Спеціальність: Державне і муніципальне управління.

  • 2009 р. – закінчив Фінансову академію при Уряді Російської Федерації.

Кваліфікація: менеджер.

Спеціальність: Державне і муніципальне управління.

Переламний момент

У своїх інтерв’ю Октай Алієв пригадує про переламний момент, який допоміг йому стати більш успішною та цінною людиною. Як розповідає О. Алієв, ближче до 30-ти років йому вдалося побудувати успішний бізнес та суттєво збагатіти. Тоді переважна кількість вчинків здійснювалася ним в інтересах сімейного збагачення. Іронією долі стала невиліковна хвороба.

«Я дивився на себе в дзеркало та не міг повірити, що скоро маю померти», – пригадує Октай в одному з інтерв’ю.

Він вважає, що саме переосмислення себе, власних вчинків та цінностей допомогли йому одужати дивним чином. Ці ж роздуми наштовхнули його на ідею створення Благодійного фонду. Неймовірний випадок мотивував Октая Алієва використати свій досвід, щоб внести в систему виховання уроки справжніх цінностей.

Благодійний фонд

2006-го року Октай Алієв розпочав активну благодійну діяльність. В 2014-му році він заснував Благодійний фонд Октая Алієва (Англ.: Oktay Aliev Foundation).

«Існує певний людський ріст. Якщо порівняти з ростом у бізнесі, у вас має стати більше активів, капіталу, грошей! А ми говоримо про звичайний людський ріст. Настає період, коли ми зростаймо й особистий накопичений досвід та досвід в успішному бізнесі хочеться передати, подарувати підростаючому поколінню. Коли я задаю собі питання, що для мене важливіше: велика кількість грошей чи велика кількість грамотних людей, я приходжу до висновку, що грамотні люди мене цікавлять більше», – розповідає О. Алієв про причини створення Фонду.

Метою Фонду є розвиток цінностей, без яких людина не зможе стати гармонійною та успішною особистістю. Октай Алієв вважає, що діяльність цього Фонду має направлятися на вдосконалення освітньої системи. Окрім проведення лекцій, Фонд займається виданням підручників для школярів.

Використовуючи такі заходи, Благодійний фонд Октая Алієва доносить та розповсюджує інноваційні системи у сучасну освіту.

Педагогічна діяльність

Октай Алієв має звання кандидата педагогічних наук. У 2015 р. він розпочав викладацьку діяльність у Міжнародному науково-технічному університеті ім. академіка Ю.Бугая.

З 2016-го року О. Алієв проводить авторські лекції «Вісім світанків». Матеріал лекцій базується на психології, філософії та особистому досвіді Октая Алієва.

Наукова ступінь

У 2017-му році Октай Алієв отримав звання кандидата педагогічних наук. Диплом прирівнюється до ступеню доктора філософії, він виданий Національним авіаційним університетом України. Наукове звання Октай Алієв отримав, захистивши дисертацію на тему теорії і методики професійної освіти.

Письменництво

У 2015 році вийшла в світ авторська книга «Останнє життя». Книга видана трьома мовами: українською, російською та англійською.