Тенденції сучасної освіти в Україні

Сучасна освіта сьогодні. Освітній фонд Октая Алієва

Система освіти в Україні є однією з небагатьох важливих конкурентних переваг нашої держави. Саме сучасна освіта формує майбутнє країни, перспективи її розвитку у довгостроковій перспективі. І саме освітній фонд Октая Алієва має за мету покращення якості освіти в Україні.

На жаль, сьогодні українські вищі навчальні заклади не спроможні займати високі місця у перших сотнях світових освітніх рейтингів. В оприлюднений список кращих учбових закладів світу за версією британської компанії Quacquarelli Symonds потрапило лише шість українських вишів. Найвищу оцінку отримав Київський національний економічний університет ім .Т.Г Шевченка – 421 місце. При цьому в Україні нараховується 325 вищих учбових закладів ­- один з найвищих показників у світі. І, як вважає освітній фонд Октая Алієва, саме сучасна освіта може покращити рівень освіти в нашій країні.

Освітній фонд Октая Алієва

Суспільний прогрес, розвиток економічних та політичних інститутів прямо впливають на освітню сферу. Від того, на скільки оперативно система освіти реагує на зміни, залежить її ефективність. Саме задля підвищення швидкості змін освітній фонд Октая Алієва запроваджує низку мотивуючих конкурсів та програм.

Нова епоха породжує попит на новітню освіту чи інноваційну освіту. Що таке сучасна освіта? Перш за все, це відхід від традиційних класичних форм з переходом на платформу інформаційних мереж, зокрема, інтернет. Сьогодні на порядку денному дистанційна сучасна освіта. Провідні виші світу, такі як Гарвардський університет, Масачусетський технологічний інститут, Стенфордський університет активно впроваджують форми дистанційної освіти.

На базі цих учбових закладів були розроблені освітні платформи Coursera, EDX, Udacity. Сьогодні через ці освітні системи пройшло більше людей, чим за всю історію цих поважних учбових закладів. Інноваційна освіта такого формату приречена на успіх і вже починає знаходити шанувальників в Україні. Подібні тенденції прямо впливають на українську систему освіти, обмежуючи її конкурентоздатність.

Сучасна освіта в Україні

Кроком вперед у сфері освітніх реформ стало прийняття нової редакції закону України «Про вищу освіту». Серед його новацій – фінансова та господарська автономія вишів, можливість обирати адміністрацію, академічна автономія, удосконалення освітнього держзамовлення, подальший розвиток та імплементація Болонської системи. Фактично українські виші потрапили у конкурентне середовище, у якому роль викладача, його професійність буде вирішальним фактором виживання учбового закладу.

Одним з глобальних досягнень України у сфері освіти, однією з небагатьох державних реформ стало впровадження зовнішнього оцінювання. Корупції у сфері освіти був нанесений нищівний удар, українські абітурієнти по­ справжньому отримали рівні права та можливості.

Новітня освіта в Україні

Турбота про якість освіти в країні та її розвиток залежить не тільки від держави, але й громадянського суспільства, його інститутів, наприклад, таких як освітній фонд Октая Алієва. Інновації в освіті вимагають значної акумуляції коштів та ресурсів, а головне грамотного управлінського підходу, стратегічного планування, контролю та прозорого фінансування.

Інноваційна освіта, що включає в себе новітні методики, максимальну інтеграцію цифрових технологій, це не далеке завтра, а вже наявна реальність. Будь­-яка громадська організація, професійна асоціація чи освітній фонд є сьогодні ключовими елементами в системі сучасної освіти України. Ми відкриті до співробітництва з усіма зацікавленими суб`єктами освітнього процесу в Україні від дошкільного до професійно­ технічного та вищого. Сучасна освіта – крок назустріч здоровому, розумному суспільству, і освітній фонд робитиме усе, аби наша система освіти перейшла на новий рівень.